Blog

Bezpieczne opalanie. Jak przygotować skórę na ekspozycję słoneczną?

Bezpieczne opalanie w pigułce. Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać przed urlopem, by zachować jędrność i młodość ciała, a jednocześnie nie narazić się na ryzyko poparzenia słonecznego – radzi Justyna Gorlicka – Kruk.

Słońce pobudza produkcję serotoniny- enzymu odpowiedzialnego za dobry nastrój i równowagę psychiczną. Wpływa na wytwarzanie się witaminy D, która wzmacnia układ kostny. Łagodzi również objawy łuszczy i trądziku. Jednakże,  aby wynieść jak najwięcej korzyści z kontaktu ze słońcem i móc bezpiecznie z niego korzystać, przed urlopem, należy odpowiednio przygotować skórę. Zadbaj o bezpieczne opalanie w kilku krokach:

Złuszcz naskórek

Na około 2 tygodnie przed planowaną ekspozycją słoneczną zaleca się wykonanie delikatnego peelingu całego ciała.

Ponieważ w okresie letnim, a zwłaszcza przed urlopem, nie należy wykonywać agresywnych peelingów chemicznych,  polecam łagodny peeling migdałowy. Jest to delikatny zabieg mający na celu skuteczne oczyszczenie skóry z nadmiaru zrogowaciałego naskórka. W wyniku zabiegu skóra wykazuje znacznie większą wchłanialność substancji aktywnych zawartych w aplikowanych na nią kosmetykach. Tym sposobem, możemy skuteczniej nawilżyć i odżywić naszą skórę, zapobiegając tym samym miejscowym przesuszeniom. Zabieg z kwasem migdałowym można oczywiście stosować niezależnie od pory roku, ale ze względu na odświeżenie skóry bez ryzyka uwrażliwienia jej na słońce i wystąpienia przebarwień, warto stosować go właśnie latem – wyjaśnia Justyna Gorlicka – Kruk.

Mandelac Peel - Peeling Migdałowy

Peeling migdałowy stosowany jest również z powodzeniem jako zabieg pielęgnacyjny twarzy. Przy odpowiednim doborze jego parametrów w bezpieczny sposób przygotowuje skórę do ekspozycji słonecznej, zapewniając jej równomierną opaleniznę. Jednocześnie, dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy, intensywnie nawilża i chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Odżyw skórę

Oczyszczenie skóry to nie wszystko. Aby opalenizna była jednolita, skóra musi być dobrze odżywiona i nawilżona.

Warto o tym pomyśleć znacznie wcześniej, wykonując serię zabiegów mezoterapii igłowej, która w skuteczny sposób zapewni poprawę kondycji skóry. Jeżeli urlop zaplanowany jest już niebawem zalecam na około dwa- trzy  tygodnie przed nim, wykonanie serii zabiegów głęboko odżywczych, np. Vitamin Intense z ekstraktami z wody owocowej z kiwi i wiśni Acerola. Zabieg przywraca skórze energię, chroni ją przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego i przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się – radzi Justyna Gorlicka – Kruk.

Jeżeli klientka ma bardzo przesuszoną, wrażliwą skórę, nasz ekspert poleca również zabiegi Hydro – Fresh oraz Skin Repair, które odświeżają, uzupełniają poziom nawilżenia oraz skutecznie chronią suchą skórę twarzy.

W pielęgnacji domowej należy pamiętać o codziennym stosowaniu odpowiednio dobranego kremu do twarzy i ciała, aby wspomagać odbudowę filmu ochronnego skóry, odżywiać ją i stale nawilżać.

Prawidłowo dobrany preparat do pielęgnacji, podczas wymagającego okresu dla skóry, jakim jest upalne lato, powinien nie tylko dostarczać substancji odżywczych do naszego naskórka, ale również ograniczać transepidermalną (przeznaskórkową) ucieczkę wody ze skóry właściwej (tzw. TEWL). Przy tak dużej ilości różnorodnych preparatów kosmetycznych oferowanych na rynku, warto poradzić się specjalistów z zakresu kosmetologii w kwestii doboru odpowiedniego kosmetyku do rodzaju, stanu i preferencji skóry.

Vitamine intense - zabieg nawilżający

Stosuj filtry

Podczas urlopu nie wolno zapominać o podstawowych zasadach: należy unikać ekspozycji słonecznych w godzinach największego nasłonecznienia (między 12 a 16) oraz stosować kremy z filtrami mineralnymi, dopasowane do koloru i typu skóry.

Swoim klientkom radzę przyzwyczajać skórę do słońca stopniowo – najpierw aplikować kremy z filtrem 50 + – a później, gdy pojawi się nasza naturalna ochrona przeciwsłoneczna, jaką jest melanina- zastosować krem z filtrem 30.  Krem należy aplikować minimum 30 minut przed wyjściem na słońce i pokrywać nim skórę co około dwie godziny. Jeśli klientka wybiera się nad morze, przypominam o korzystaniu z prysznica i osuszeniu skóry po słonej kąpieli, ponieważ parująca woda może spowodować mikrouszkodzenia – radzi Justyna Gorlicka – Kruk.

Nasz ekspert jest także zdecydowanym przeciwnikiem korzystania z solarium, gdyż jest to niebezpieczne dla zdrowia naszej skóry. Przypomina również, że odwiedzanie solarium przed wyjazdem na urlop nie chroni naszej skóry przed poparzeniem słonecznym!

Bezpieczne opalanie – czas start

Tak przygotowane ciało jest gotowe na lato! Życzymy udanego urlopu, a po wakacjach zapraszamy na zabiegi nawilżające i regenerujące do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Gorlicka – Kruk.

sprawdź nasze ZABIEGI: