Blog

Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRE – fakty i mity

Marzysz o gładkiej skórze przez cały rok? Chciałabyś pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze? Teraz to możliwe! Depilacja laserowa – poznaj fakty i mity.

Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem

FAKT. Depilacja laserowa to bezinwazyjna metoda. Światło lasera oddziałuje bezpośrednio na mieszek włosa, nie naruszając przy tym delikatnego naskórka.

Przy wyborze miejsca, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg depilacji laserowej, kluczowe jest sprawdzenie fachowości personelu gabinetu oraz sprzętu, na jakim pracuje.

Laser LIGHTSheer® DESIRE, którym dysponuje Gabinet Gorlicka-Kruk, wyposażony jest w dwie głowice, dzięki temu zabiegi depilacji laserowej są bardziej precyzyjne, bezpieczne, szybsze i przede wszystkim bardziej komfortowe dla klienta. Urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration). LIGHTSheer® DESIRE otrzymał również Laur Kosmetologii w kategorii: najlepsze urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia.

W Gabinecie Gorlicka-Kruk zabiegi depilacji laserowej wykonują wyłącznie certyfikowani specjaliści. Każdy zabieg laseroterapii w Gabinecie Gorlicka-Kruk poprzedzony jest konsultacją. Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej zaleca się wykonanie próby laserowej wraz z wywiadem medycznym. Konsultacje z zakresu laseroterapii w Gabinecie Gorlicka-Kruk są bezpłatne.

Będzie bolało

FAKT/MIT. Odczucia podczas zabiegu depilacji laserowej zależą od indywidualnych predyspozycji. Klienci informują o odczuwaniu lekkiego pieczenia, szczypania lub zasysania skóry. Zabiegowi towarzyszy specjalny program zmniejszający ból, czyli głowica wyposażona w system chłodzenia.

Skóra w miejscu zabiegowym, w zależności od wrażliwości, może nieznacznie się zaczerwienić, może pojawić się zapalenie okołomieszkowe, które znika w przeciągu kilku chwil. Po zabiegu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja miejsc poddawanych działaniu lasera.

Wystarczy jeden zabieg

MIT. Laser może trwale usunąć tylko te włoski, które podczas zabiegu, znajdują się w fazie wzrostu. Z tego względu niezbędne jest wykonanie około 5-6 zabiegów depilacji danego obszaru ciała co kilka tygodni. Ilość zabiegów, potrzebnych do całkowitego usunięcia owłosienia ustalana jest przez specjalistę ds. laseroterapii.

Po pierwszym zabiegu zauważysz jednak istotą różnicę –  możliwość redukcji owłosienia wynosi nawet 40%. Po pierwszym zabiegu skóra, jest odczuwalnie gładsza, a włoski które nie zostały wyłapane podczas pierwszej sesji – rosną wolniej, są delikatniejsze oraz dużo jaśniejsze.

Laser zalecany jest przy problemie wrastających włosów

FAKT. Dla osób mających skłonność do wrastających włosów zalecana jest właśnie depilacja laserowa LIGHTSheer® DESIRE. Laser likwiduje przyczynę problemu, czyli nieprawidłowo rosnące włoski i poprawia stan skóry.

Mam jasne włoski – depilacja laserem nie jest dla mnie

FAKT/MIT. Niestety, brunetki mają w tym przypadku więcej szczęścia. Zawarta w ciemnych włosach melanina sprawia, że laser szybciej „rozprawia” się z problemem. Depilacja laserowa jasnych włosów jest możliwa, zazwyczaj jednak wymaga większej ilości zabiegów. O skuteczności zabiegu i przewidywalnej ilości sesji Klienci są informowani już na etapie konsultacji.

O depilacji laserowej warto pomyśleć właśnie w okresie jesienno-zimowym, by na wiosnę cieszyć się jedwabiście gładką i piękną skórą. Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi certyfikowanymi specjalistami ds. depilacji laserowej i laseroterapii: tel. 796-219-692