Blog

pielegnacja oczu i ich okolic

Peelingi chemiczne – najskuteczniejsza forma regeneracji skóry

Opalona skóra to wspaniała pamiątka po wakacjach i oznaka udanego urlopu.  Niestety, słońce, słona woda, klimatyzacja i letnie poluzowanie kosmetycznych zwyczajów,  nie wpływają dobrze na kondycję skóry. Po powrocie z wakacji, warto otoczyć ją troskliwą opieką i zadbać o jej skuteczną regenerację. Nasza odpowiedź na problemy to peelingi chemiczne!

Skóra po okresie letnim staje się sucha, pozbawiona blasku i mniej elastyczna. Mogą pojawić się na niej przebarwienia posłoneczne, zmarszczki i popękane naczynka krwionośne. Jak sobie z tym poradzić? Regenerację skóry po lecie najlepiej rozpocząć od kontrolowanego złuszczenia, czyli peelingu chemicznego.

Problem: sucha, pozbawiona blasku skóra

– Jesień to idealny czas na peelingi chemiczne. Nie ma już tak silnego słońca, a dzięki temu skóra po zabiegu jest w mniejszym stopniu narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. – radzi Justyna Gorlicka-Kruk, właścicielka Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Gorlicka – Kruk. –  Podczas zabiegu, w wyniku złuszczania i działania substancji peelingujących, dochodzi do pobudzania procesu odnowy i regeneracji skóry. Włókna kolagenowe i elastynowe namnażają się, stare i uszkodzone komórki zastępowane są przez nowe. Po zabiegu skóra wygląda młodziej, jest pełna blasku, świeża i łatwiej przyjmuje aplikowane substancje nawilżające i odżywcze – dodaje ekspert.

Ferulac Peel booster

Peelingi chemiczne szczególnie polecany odwodnionej skórze to Ferulac Peel booster o działaniu przeciwzmarszczkowym i złuszczającym. Zabieg wykorzystuje nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów, która pozwala na znacznie głębszą penetrację składników aktywnych. Zawarty w Ferulac Peel kwas ferulowy charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Niweluje wolne rodniki i zmniejsza powodowane przez nie uszkodzenia, takie jak: zmarszczki, linie mimiczne i przebarwienia, przeciwdziała odwodnieniu, rozjaśnia i poprawia sprężystość  skóry.

Ferulac Peel

Niewątpliwym atutem zabiegu jest fakt, że zapewnia on szybkie i widoczne rezultaty bez konieczności odbycia długotrwałej terapii. Co więcej, efekty Ferulac Peel są trwałe: zabieg odświeża i regeneruje skórę już za pierwszym razem. Kurację można oczywiście powtarzać co kilka tygodni w celu wzmocnienia efektów – wyjaśnia Justyna Gorlicka-Kruk.

Problem: przebarwienia

Częstym problemem, który może się pojawić po wakacjach, są przebarwienia: nierównomierny koloryt skóry, piegi, plamy, czy melasma. Również z tymi zmianami doskonale poradzą sobie peelingi chemiczne. Nasz ekspert poleca kurację Yellow Peel lub Nomelan.

Yellow Peel

Yellow Peel jest jednym z najskuteczniejszych peelingów chemicznych w medycynie estetycznej. Przez szereg ostatnich lat zdobywał tytuły perły medycyny estetycznej. Dzięki temu, że  skutecznie złuszcza skórę, może być stosowany także na skórę dłoni ( np. w terapii mającej na celu niwelowanie plam starczych).

Składniki zawarte w Yellow Peel skutecznie poprawiają elastyczność i sprężystość skóry, zwiększając jednocześnie poziom nawilżenia jej głębokich warstw. Poprzez działanie złuszczające odblokowują pory, dzięki czemu kosmetyki wchłaniają się swobodnie i mogą w pełni oddziaływać na skórę.

peeling

Zawarte w peelingu kwas fitowy, kwas kojowy i kwas azelainowy zmniejszają widoczność drobnych blizn i przebarwień. Regulują także proces syntezy melaniny i zapobiegają powstawaniu nieestetycznych plam na twarzy. Jednorazowy zabieg Yellow Peel nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jednak kurację można powtarzać co 30 dni, aż do uzyskania wymarzonego efektu.

Nomelan

Alterntywą dla zabiegu Yellow Peel jest kuracja Nomelan. Wśród reszty zabiegów złuszczających, wyróżnia ją zawartość m.in. pochodnych fenolowych i kwasu rozmarynowego, co zwiększa jej skuteczność i bezpieczeństwo. Zabieg przeznaczony jest do leczenia skóry z fotostarzeniem, przebarwieniami, płytkimi i głębokimi zmarszczkami, a także rozstępami i bliznami potrądzikowymi.

Wskaznania - przebarwienia

Kuracja oprócz rozjaśniania przebarwień różnego typu, działa odmładzająco: stymuluje odnowę skóry i poprawia jej elastyczność.  Zabieg Nomelan występuje w kilku wersjach, różniących się stężeniem składników, co pozwala dopasować ją do rodzaju, wrażliwości i potrzeb skóry.

Kuracja Nomelan jest jedną z najnowszych metod walki z przebarwieniami skóry. W przeciwieństwie do innych peelingów – pacjent z gabinetu wychodzi z nałożonymi warstwami preparatu. Należy je zmyć po ok. 8-12 godzinach. Intensywne złuszczanie następuje po ok. 3-5 dniach, a już po kilku zabiegach skóra staje się bardziej gładka, promienna i świeża – wyjaśnia Justyna Gorlicka-Kruk.

Peelingi chemiczne a pielęgnacja domowa po zabiegu

Fachowa opieka w gabinecie medycyny estetycznej to nie wszystko. Peelingi chemiczne wymagają również systematycznej pielęgnacji domowej po zabiegu. Ważne jest, aby po zabiegu nanosić na skórę preparaty nawilżające, natłuszczające oraz dobrze chronić ją przed słońcem. Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się nakładać makijażu, nie należy także stosować kremów z kwasami AHA przez ok. 2 tygodnie. Łuszczącego się naskórka nie wolno zdrapywać ani odrywać.

Zaproponowane zabiegi różnią się składem, zawartością substancji aktywnych, okresem rekonwalescencji i długością procesu leczniczego. W Gabinecie Gorlicka – Kruk wszystkie zabiegi poprzedzone są konsultacją, na podstawie której specjalista dobiera odpowiednią kurację. Serdecznie zapraszamy!

SPRAWDŹ NASZE ZABIEGI: