Blog

Piękna do lata. Całoroczne peelingi chemiczne

Słyszałaś wiele razy, że peelingi chemiczne nie lubią słońca? Na szczęście – nie wszystkie! Niektóre peelingi chemiczne możesz wykonać także wiosną i latem!

Peeling chemiczny to zabieg kosmetologiczny polegający na nałożeniu na skórę mieszaniny czynnych związków chemicznych w określonym stężeniu, które powodują przyspieszenie odnowy komórkowej. Złuszczają martwe komórki naskórka, przenikają w głąb skóry i wpływają na odnowę naskórka i skóry, działają odmładzająco, likwidując oznaki starzenia się skóry takie jak: przebarwienia, drobne zmarszczki, matowa skóra pozbawiona blasku.

Panuje mit, że peelingi chemiczne mogą być wykonywane tylko jesienią lub zimą, ponieważ należy chronić miejsca poddane zabiegowi przed słońcem. Oczywiście, jest to prawdą, ale tylko w przypadku silnych kuracji złuszczających. Łagodne peelingi chemiczne, można stosować także wiosną i latem.

Yellowpeel

Peelingi chemiczne stosowane latem mają działanie przeciwstarzeniowe, nawilżające, oczyszczające, rozjaśniające. Mogą być także stosowane jako profilaktyka lub przedłużenie zimowych, silniejszych kuracji przeciwtrądzikowych i złuszczających.

Który wybrać? Najlepiej zdać się na naszego specjalistę, który dobiera rodzaj i intensywność zabiegu do panujących warunków pogodowych.

Nasz kosmetolog późną wiosną i latem poleca m.in:

FERULAC PEEL –  peeling odmładzający najnowszej generacji o działaniu antiaging, wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Zawarty Ferulac Peel kwas ferulowy charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Niweluje wolne rodniki i zmniejsza powodowane przez nie uszkodzenia, takie jak: zmarszczki, linie mimiczne, przebarwienia, odwodnienie i wiotkość skóry. W celu uzyskania optymalnych efektów kurację należy stosować co ok. 14 dni co najmniej 3-5 razy.

Mandelac Peel - Peeling Migdałowy

LACTIPEEL –  peeling z kwasem mlekowym, który gwarantuje nawilżoną, bardziej jędrną i sprężystą skórę. W terapii przebarwień szczególnie polecany jest w połączeniu z witaminą C. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów w odstępach 10-14 dni. Zabieg można też wykonać jednorazowo, przed ważnym wyjściem, w celu poprawy struktury i wyglądu skóry.

MANDELAC PEEL – peeling migdałowy, odświeżająco – rozświetlający jest idealny dla skór problematycznych. Daje natychmiastowe uczucie świetlistości oraz oczyszczenia skóry, bez wywołania najmniejszego uczucia dyskomfortu. Skutecznie podwyższa elastyczność skóry. Zabieg może być wykonywany przez cały rok – również u osób korzystających z kąpieli słonecznych i solarium (jednym z jego efektów jest uzyskanie równomiernej opalenizny). Zabieg z zastosowaniem kwasu migdałowego może zostać wykonany jako jednorazowy zabieg tzw. „bankietowy”, bądź jako kuracja składającą się z serii 6-10 zabiegów w odstępach około 7-10 dni.

AZELAC RU – skuteczna likwidacja trądziku, wyprysków, regulacja sebum. Zawarty w peelingu kwas azelainowy, działa przeciwzapalnie, poprawia jakość tłustej skóry, likwiduje rumień oraz wypryski. Działa przeciwbakteryjnie i wyrównuje koloryt skóry. Doskonale sprawdza się w leczeniu trądziku różowatego oraz łuszczycy. Zalecamy wykonanie serii: 4-8 zabiegów, co 2-3 tygodnie.

Peeling chemiczny

ARCHITECT PEEL – zabieg idealny dla skór z rozszerzonymi porami. Gwarantuje zwężanie porów poszerzonych w wyniku starzenia się skóry, wygładzenie cery i pobudzenie produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry.W celu uzyskania optymalnych efektów kurację należy stosować co ok. 14 dni.

  • PHITIC PEEL – łagodny peeling chemiczny oparty głównie na kwasie fitowym. Phitic Peel posiada silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu efektywnie niweluje wolne rodniki.  Świetnie odświeża i nawilża skórę – bez efektu podrażnienia.

Wykonywałyście peelingi chemiczne wiosną lub latem? Zapraszamy na konsultację!