Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Kobiet na łamach Portalu Biznesnafali.pl

Czego pragną kobiety? – dla Jarosława Waśkiewicza i czytelników Portalu Biznesnafali.pl, odpowiedzi na to pytanie udzieliła Justyna Gorlicka – Kruk. Pojawiły się też życzenia dla Pań z okazji Dnia Kobiet.

Apel do mężczyzn! Są różne kobiety i różne potrzeby, ale pewne terminy powtarzają się u każdej z nas. Spontanicznie zapytane, czego oczekujemy od mężczyzn, na różnych płaszczyznach, odpowiadamy:

– Szacunku, równych płac, kultury, manier, dostrzeżenia kobiecości i kobiecego potencjału, świadomości, współpracy, czułości, miłości, przyjaźni i równości. Przymykania oka na niedoskonałości, pochwały dla naturalnego piękna, a zarazem pomocy w osiąganiu równowagi w zgubnym dążeniu do doskonałości. Kobiecego pierwiastka i kobiecej energii w codzienności – zawodowej, domowej, osobistej. Rozmów. Obecności.

Zerwania ze schematami. Uprzedmiotowienia, bo kobieta to nie tylko ciało, ale także umysł, serce i dusza. Dlaczego niektórym wydaje się, że tylko wygląd ma znaczenie? Doskonale pokazała to kampania #AskherMore, którą wytyczyły aktorki podczas ostatniej gali oskarowej nie pozwalając się pytać o marki sukienek, biżuterii, torebek, oczekując pytań o nie same, o aspiracje, inspiracje, wnętrze. Czas zażegnać szufladkowanie i zbędne narzucanie. Każdego dnia udowadniamy, że potrafimy przekraczać własne granice.

Bo my kobiety pragniemy na różnych etapach naszego życia odnajdywania siebie, zgody na własne pasje, na obecność mężczyzn, którzy inspirują, a jednocześnie dopuszczają obecność kobiety i doceniają jej miejsce w dzisiejszym świecie na równi z mężczyzną, bez obawy o pozycję własną.

Z okazji kobiecego dnia życzę wszystkim Paniom i sobie samej, by mężczyźni, którzy nas otaczają chcieli, pragnęli, rozmawiali, komunikowali się, okazywali słabość, pytali, zwracali się do nas, doceniali, zauważali, pożądali, adorowali. Uznawali naszą odkrywczość, sprawczość, nowatorstwo, chęć przekraczania granic własnej wyobraźni, osobowość, zgodę na wybitność. Bo kobieta to coś więcej niż tylko wygląd. I to, co poza nim, to nie tylko jej cień.

Pięknego Dnia Kobiet!

Źródło: http://biznesnafali.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=14132:raport-biznesnafali-2015-czego-pragn-kobiety-nie-tylko-na-dzie-kobiet&catid=3