Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRE – fakty i mity

Depilacja laserowa nóg

Marzysz o gładkiej skórze przez cały rok? Chciałabyś pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze? Teraz to możliwe! Depilacja laserowa – poznaj fakty i mity.

Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem

FAKT. Depilacja laserowa to bezinwazyjna metoda. Światło lasera oddziałuje bezpośrednio na mieszek włosa, nie naruszając przy tym delikatnego naskórka.

Przy wyborze miejsca, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg depilacji laserowej, kluczowe jest sprawdzenie fachowości personelu gabinetu oraz sprzętu, na jakim pracuje.

Laser LIGHTSheer® DESIRE, którym dysponuje Gabinet Gorlicka-Kruk, wyposażony jest w dwie głowice, dzięki temu zabiegi depilacji laserowej są bardziej precyzyjne, bezpieczne, szybsze i przede wszystkim bardziej komfortowe dla klienta. Urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration). LIGHTSheer® DESIRE otrzymał również Laur Kosmetologii w kategorii: najlepsze urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia.

W Gabinecie Gorlicka-Kruk zabiegi depilacji laserowej wykonują wyłącznie certyfikowani specjaliści. Każdy zabieg laseroterapii w Gabinecie Gorlicka-Kruk poprzedzony jest konsultacją. Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej zaleca się wykonanie próby laserowej wraz z wywiadem medycznym. Konsultacje z zakresu laseroterapii w Gabinecie Gorlicka-Kruk są bezpłatne.

Będzie bolało

FAKT/MIT. Odczucia podczas zabiegu depilacji laserowej zależą od indywidualnych predyspozycji. Klienci informują o odczuwaniu lekkiego pieczenia, szczypania lub zasysania skóry. Zabiegowi towarzyszy specjalny program zmniejszający ból, czyli głowica wyposażona w system chłodzenia.

Skóra w miejscu zabiegowym, w zależności od wrażliwości, może nieznacznie się zaczerwienić, może pojawić się zapalenie okołomieszkowe, które znika w przeciągu kilku chwil. Po zabiegu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja miejsc poddawanych działaniu lasera.

Tłumaczenie zabiegu

Wystarczy jeden zabieg

MIT. Laser może trwale usunąć tylko te włoski, które podczas zabiegu, znajdują się w fazie wzrostu. Z tego względu niezbędne jest wykonanie około 5-6 zabiegów depilacji danego obszaru ciała co kilka tygodni. Ilość zabiegów, potrzebnych do całkowitego usunięcia owłosienia ustalana jest przez specjalistę ds. laseroterapii.

Po pierwszym zabiegu zauważysz jednak istotą różnicę –  możliwość redukcji owłosienia wynosi nawet 40%. Po pierwszym zabiegu skóra, jest odczuwalnie gładsza, a włoski które nie zostały wyłapane podczas pierwszej sesji – rosną wolniej, są delikatniejsze oraz dużo jaśniejsze.

Laser zalecany jest przy problemie wrastających włosów

FAKT. Dla osób mających skłonność do wrastających włosów zalecana jest właśnie depilacja laserowa LIGHTSheer® DESIRE. Laser likwiduje przyczynę problemu, czyli nieprawidłowo rosnące włoski i poprawia stan skóry.

Mam jasne włoski – depilacja laserem nie jest dla mnie

FAKT/MIT. Niestety, brunetki mają w tym przypadku więcej szczęścia. Zawarta w ciemnych włosach melanina sprawia, że laser szybciej „rozprawia” się z problemem. Depilacja laserowa jasnych włosów jest możliwa, zazwyczaj jednak wymaga większej ilości zabiegów. O skuteczności zabiegu i przewidywalnej ilości sesji Klienci są informowani już na etapie konsultacji.

Zabieg na wąsik

O depilacji laserowej warto pomyśleć właśnie w okresie jesienno-zimowym, by na wiosnę cieszyć się jedwabiście gładką i piękną skórą. Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi certyfikowanymi specjalistami ds. depilacji laserowej i laseroterapii: tel. 796-219-692