Oferta

DIETETYKA

Dieta odgrywa ważną rolę w leczeniu chorób dermatologicznych, szczególnie autoimmunologicznych, m.in.  takich jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry (AZS). Zmiana nawyków żywieniowych wspomaga leczenie objawowe i może przyczyniać się do złagodzenia przebiegu choroby. Warunkiem wyjściowym zdrowia jest utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Dzięki wprowadzeniu dietoterapii nie tylko pomagamy zredukować zbędne kilogramy, ąle także poprawić ogólną kondycję organizmu. Zajmujemy się także dietetyką kliniczną oraz sportową.

W celu wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych proponujemy Państwu opiekę dietetyczną.

I etap to konsultacja dietetyczna

W trakcie pierwszej wizyty zostanie przeprowadzone badanie analizy składu ciała. Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne, które możemy powtarzać wielokrotnie. Dzięki niemu określamy zawartość w organizmie, między innymi takich parametrów jak masa mięśni szkieletowych, masa tkanki tłuszczowej, zawartość wody w organizmie czy minerałów. Podczas analizy składu ciała, dowiesz się jaka jest wyjściowa wartość parametrów oraz jak zmieniają się one na przykład w czasie zmiany diety czy rozpoczęcia treningu.

Następnie zostanie przeprowadzony wywiad żywieniowy na podstawie którego opierać będzie się dalsza edukacja. Podczas wizyty zostaną przedstawione zalecenia dopasowane indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Na podstawie wywiadu żywieniowego dostępny jest indywidualny jadłospis skomponowany do  stylu życia oraz preferencji żywieniowych.

II etap to wizyta kontrolna

Aby kontrolować postępy dietoterapii niezbędna jest wizyta kontrolna na której przeprowadzana jest ponowna analiza składu ciała z omówieniem wyników. W czasie 30-minutowej rozmowy zostaną przeanalizowane postępy oraz wprowadzone kolejne zalecenia dietetyczne.

Przygotowanie do badania analizy składu ciała:

– najlepiej zachować 2-3 godzinną przerwę między badaniem a spożywaniem posiłków;
– w tym dniu nie należy uprawiać sportu;
– zaleca się w dniu badania ograniczenie spożycia kawy oraz napojów energetycznych;
– do badania należy zdjąć biżuterię oraz wszystkie metalowe przedmioty;
– badanie zostaje przeprowadzone na bosych stopach.

Przeciwskazania do badania analizy składu ciała:

– ciąża
– rozrusznik serca lub inny implant medyczny
– epilepsja