HIFU – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Kobieta podczas zabiegu SYGMALIFT HIFU

HIFU, czyli lifting bez skalpela i modelowanie sylwetki to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetologii medycznej ostatnich miesięcy. Jak działa, kto powinien się na niego zdecydować, czy jest bolesny? Oto nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  1. Na czym polega zabieg?

HIFU to skrót od angielskiego high intensity focused ultrasound, który oznacza „skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu”. HIFU wykorzystuje ultradźwięki, które docierają na określoną głębokość skóry, powodując ruch i tarcie komórek. Pobudzają tym samym procesy regeneracyjne skóry. Komórki skóry zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Efektem zabiegu jest remodeling i lifting twarzy lub rozpad komórek tłuszczowych na ciele – w zależności od okolicy poddawanej zabiegowi.

  1. Dla kogo jest zabieg HIFU?

Zabieg może być stosowany zarówno na twarz, jak i ciało. Jest idelany dla osób, które borykają się z problem zmarszczek mimicznych, utratą owalu twarzy i wiotką skórą. Doskonale sprawdza się również w leczeniu cellulitu, modelowaniu sylwetki i redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących ujędrnić i odmłodzić kórę, bez ingerencji chirurgicznej czy ostrzykiwania. Zabieg jest szybki ( od 15 do 60 minut), nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności.

Zabieg HIFU na okolice oczu – efekt po 1 zabiegu:
oczy kobiety
  1. Czy HIFU boli?

Zabieg jest komfortowy i całkowicie bezbolesny. Klienci zazwyczaj odczuwają ciepło w okolicy zabiegowej i lekki ucisk. Chwilowy dyskomfort może być odczuwalny podczas zabiegu w momencie dostarczania energii do głębiej położonych tkanek.

  1. Ile zabiegów należy wykonać, by osiągnąć pożądany efekt?

Ilość zabiegów uzależniona jest od wieku, kondycji skóry, miejsca poddawanego zabiegowi oraz historii zabiegowej klienta. Z reguły jeden zabieg wystarcza, aby uzyskać widoczny  efekt. Najbardziej spektakularne rezultaty, zwłaszcza podczas redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej obserwujemy u osób, które korzystając z kuracji HIFU nie zapominają również o odpowiedniej diecie i ćwiczeniach wspomagających usuwanie komórek tłuszczowych.

Zabieg SYGMALIFT HIFU na okolice oczu – efekt po 1 zabiegu:
Oczy kobiety - przed i po

Jeśli skóra wymaga bardziej intensywnej terapii, można wykonać więcej zabiegów, zachowując odpowiednie przerwy. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem, wówczas ustalone zostają oczekiwania klienta oraz następuje kwalifikacja do docelowego zabiegu.

  1. Kiedy widoczny jest efekt zabiegu?

Rezultat zabiegu widoczny jest od razu, t.j. w ciągu 24-48 godzin po zabiegu, z czasem jego efekt nasila się. Najlepsze efekty uzyskuje się w okresie od 2 do 24 tygodni, i utrzymują się one aż do 18 miesięcy po zabiegu!

  1. Czy HIFU można łączyć z innymi zabiegami?

HIFU nie wchodzi w interakcje z innymi zabiegami mającymi na celu ujędrnienie i poprawę jakości skóry. Nie ma więc przeciwwskazań do łączenia z kwasem hialuronowym, peelingami chemicznymi i zabiegami laserowymi. Ważne jest to, by zachować odpowiednie, zalecone przez kosmetologa, odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami.


Promocja

Zadbaj o swoje ciało i skorzystaj z nowego zabiegu w ofercie Gabinetu Gorlicka-Kruk! ZAPISZ SIĘ NA HIFU W TERMINIE 11 – 16 CZERWCA I OTRZYMAJ  20% RABATU NA PIERWSZY ZABIEG!

Banner promocyjny z uśmiechniętą dziewczyną
Dwa przyciski