Szorstka skóra

Skóra w około 70 % składa się z wody – jej niedobór w organizmie nie pozostaje bez wpływu na nasz wygląd. Odwodniona skóra charakteryzuje się czasowym ubytkiem lub niedoborem składników nawilżających występujących w naskórku, zwanych NMF (natural moisturizing factor), czyli: aminokwasów, soli kwasu piroglutaminowego, kwasu mlekowego i mocznika.

Lekkie odwodnienie nie daje wyraźnych objawów, jednak gdy granica niedoboru wody zostaje przekroczona pojawia się uczucie napięcia, ściągnięcia i dyskomfortu, zwiększona skłonność do podrażnień, pieczenia i nadwrażliwości. Spada elastyczność i sprężystość skóry, zaczynają się pojawiać zmarszczki mimiczne w kącikach oczu i na czole, skóra traci blask i zdrowy koloryt.

Przyczyny odwodnienia skóry to przede wszystkim niedobory składników nawilżających, zwiększona utrata wody pod wpływem czynników zewnętrznych: klimatyzacja, ogrzewanie, nadmierna ekspozycja słoneczna, solarium, mróz i wiatr, nieodpowiednia pielęgnacja skóry: stosowanie produktów z dużą zawartością alkoholu, nadużywanie produktów wysuszających i matujących.

Odwodniona skóra jest stanem przejściowym, który można wyeliminować za pomocą zabiegów z portfolio Gabinetu Gorlicka – Kruk:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej:

  • Mezoterapia igłowa
    CYTOCARE® 532 – nawilżenie i usuwanie zmarszczek
    STRETCHCARE – efekt napięcia i wzmocnienia skóry

Peelingi:

  • C-PEEL – szybki efekt rozjaśnienia i rozświetlenia skóry
  • FERULAC PEEL – peeling odmładzający
  • GLYKOPEEL – peeling glikolowy o działaniu anty-aging
  • LACTIPEEL – peeling z kwasem mlekowym
  • PHITIC PEEL – łagodny peeling dla wrażliwej skóry

Zabiegi z zakresu kosmetyki twarzy:

Pozostałe wskazania: