Depilacja laserowa

Spis treści

Depilacja laserowa pach w gabinecie Gorlicka-Kruk w Krakowie

Chcesz usunąć zbędne owłosienie raz na zawsze i cieszyć się gładką skórą? Depilacja laserowa LIGHTSheer® DESIRE to rozwiązanie dla Ciebie! Zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii Gorlicka-Kruk w Krakowie, gdzie wykonujemy depilację laserem LIGHTSheer® DESIRE. Ten innowacyjny laser diodowy pozwala na trwałe usuwanie owłosienia i jest przy tym w pełni bezpieczny dla zdrowia

Na czym polega depilacja laserowa?

Zasada działania lasera diodowego LightSheer DESIRE™, urządzenia do trwałej depilacji laserowej, polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Wiązka energii przesyłana przez laser przenika do 2 mm w głąb skóry, jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło. Wiązka działa na macierz włosa i uszkadzając ją, powoduje jego trwałe usunięcie. Energia wytwarzana przez laser jest całkowicie bezpieczna dla człowieka – działając powierzchniowo nie wpływa na funkcje organizmu.

Co wyróżnia nasz sprzęt – laser LightSheer DESIRE?

W Instytucie Gorlicka- Kruk w Krakowie zabiegi depilacji laserowej wykonujemy najnowszym laserem diodowym LIGHT SHEER® DESIRE™ firmy Lumenis.

LIGHTSheer® DESIRE to najnowszy, najszybszy oraz najmocniejszy na świecie laser diodowy stworzony do zabiegów depilacji laserowej. Urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration).

LIGHTSheer® DESIRE otrzymał Laur Kosmetologii w kategorii: najlepsze urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia.

Laser LightSheer DESIRE® zawdzięcza swoją skuteczność połączeniu dwóch technologii: High Speed Vacuum oraz ChillTipTM. W celu redukcji włosów na większych obszarach głowica wykorzystuje delikatne ssanie podnosząc i rozciągając skórę. Aktywuje to receptory dotyku i ciśnienia skóry, umożliwia łatwiejsze wnikanie wiązki laserowej do mieszków włosowych, a tym samym  przyspiesza zabieg, minimalizując równocześnie odczucia bólowe.

Chłodzenie wykorzystujące technologię ChillTip ™, poprawia komfort Klienta poprzez ciągłe schładzanie skóry przed i podczas zabiegu. Dzięki temu odczucia bólowe podczas depilacji miejsc delikatnych lub szczególnie wrażliwych są zminimalizowane.

Laser do zabiegu depilacji
Laser do zabiegu depilacji

Wskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg idealny dla osób, które mają:

 • chęć trwałego usunięcia nadmiernego owłosienia np. z nóg, rąk, pach, klatki piersiowej, pleców, brzucha, okolic bikini, twarzy,
 • problematyczne, wrastające włoski,
 • zapalenie mieszków włosowych,
 • wrażliwą, podrażnioną i zaczerwienioną skóra po goleniu,
 • nadmierne owłosienie wywołane problemami hormonalnymi (hirsutyzm).

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Właściwe przygotowanie się do zabiegu depilacji laserowej jest jednym z kluczowych elementów warunkujących uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów.

 • Na 4-6 tygodni przed depilacją laserową należy unikać wszelkich metod depilacji, które usuwają cebulki włosowe i mogą podrażniać skórę, takich jak: wosk, pasta cukrowa, depilatory mechaniczne, pęseta.
 • Miesiąc przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej powinniśmy zrezygnować z wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Nie wolno się opalać, a w słoneczne dni trzeba chronić skórę, zakrywając ciało lub stosując kremy z wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Zrezygnowanie z opalania dotyczy zarówno tradycyjnych kąpieli słonecznych, jak i opalania na solarium. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również używanie samoopalaczy.
 • Na około 1-3 tygodnie przed zabiegiem nie stosujemy peelingów chemicznych, mechanicznych ani innych zabiegów mogących podrażniać skórę.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem w miejscu depilacji laserowej włosy należy ogolić jednorazową maszynką.
 • Przed zabiegiem zalecamy wypicie 2 litrów wody mineralnej, aby zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.
 • Przed zabiegiem należy również zapoznać się z wszystkimi przeciwwskazaniami i stosować się do zaleceń kosmetologa.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Po każdorazowym zabiegu laserowego usuwania owłosienia należy pamiętać, by w odpowiedni sposób zadbać o skórę. Poniżej przedstawiamy zasady, którymi należy się kierować w codziennej pielęgnacji.

 • Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest chwilowy obrzęk lub zaczerwienienie. Jest to normalne zjawisko i powinno ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować w delikatny sposób, tj.:
  • myć skórę łagodnym żelem/preparatami bez alkoholu, ewentualnie czystą wodą,
  • stosować preparaty łagodzące skórę np. krem/maść Alantan, Bepanthen itp.,
  • delikatnie osuszać skórę, nie trzeć i nie podrażniać w inny sposób,
  • nie używać dezodorantów ani antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej pach.
 • Bezpośrednio po zabiegu należy unikać większego wysiłku fizycznego.
 • Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg oraz bikini zaleca się założyć lekkie, przewiewne ubranie.
 • Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, jacuzzi do czasu powrotu do normalnego stanu skóry.
 • Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) można wykonywać w obszarze zabiegowym po minimum 2 tygodniach.
 • Opalanie po depilacji laserowej jest zakazane przez około 2-3 tygodnie po zabiegu. Odsłonięte  partie poddane zabiegowi należy chronić filtrem SPF50.

Ile zabiegów depilacji laserowej jest potrzebnych?

Pierwszy efekty depilacji laserowej są widoczne już po pierwszym zabiegu! Natomiast w większości przypadków satysfakcjonujące rezultaty osiąga się po wykonaniu 4-8 zabiegów depilacji laserowej Light Sheer.

Jak często wykonywać zabiegi depilacji laserowej?

W zależności od depilowanej okolicy zabiegi laserowej depilacji należy wykonywać w odstępach ok. 5-8 tygodni. Dokładna ilość oraz częstotliwość dobierana jest indywidualnie przez certyfikowanego specjalistę laseroterapii.

Efekty zabiegu depilacji laserowej

Pierwsze efekty depilacji laserowej Light Sheer widać już po 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu. Redukcja owłosienia może wynosić nawet 40%. Po pierwszym zabiegu skóra jest odczuwalnie gładsza, a włoski, które nie zostały wyłapane podczas pierwszej sesji, rosną wolniej, są delikatniejsze oraz dużo jaśniejsze.

Końcowy efekt gładkiej skóry osiągamy po wykonaniu serii zabiegów depilacji laserowej, a gładkość utrzymuje się nawet przez kilka lat (pod warunkiem wykonania zabiegów przypominających).

Liczba zabiegów depilacji laserowej Light Sheer zależy od karnacji, koloru włosa oraz indywidualnej podatności na działanie lasera.

Depilacja laserowa pachy - przed i po

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezpiecznym. Jednak przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy wykluczyć szereg przeciwwskazań. Są nimi m.in.:

 • ciąża (cały okres) oraz karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • opryszczka w stanie aktywnym,
 • wszelkiego rodzaju infekcje,
 • zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
 • opalenizna – między ostatnim dniem opalania a zabiegiem powinny upłynąć min. 4 tygodnie (działa to też w drugą stronę – od wykonanego zabiegu do wystawiania skóry na słońce powinny również upłynąć min. 4 tygodnie),
 • przyjmowanie witamin, tj. A i E oraz beta karotenu (nie należy ich stosować na tydzień przed zabiegiem),
 • stosowanie kremów: z retinolem (od ostatniego użycia do zabiegu powinien minąć miesiąc), z witaminami C i E (nie stosować na tydzień przed zabiegiem), 
 • antybiotyki – od ostatniej dawki antybiotyku do zabiegu muszą minąć min. 2 tygodnie,
 • przyjmowanie leków, które rozrzedzają krew, tj. aspiryna, gripex czy fervex – nie należy ich zażywać przez 48 godzin przed zabiegiem,
 • przyjmowanie ziół fotouczulających, np. skrzypu, bratka, dziurawca oraz nagietka, jak również soków z beta karotenem – nie stosować minimum 7 dni przed zabiegiem,
 • bielactwo, łuszczyca oraz skłonność do bliznowacenia,
 • nieuregulowana cukrzyca.

Na jakich partiach możemy wykonać depilację laserową?

Współczesna kosmetologia umożliwia zastosowanie depilacji laserowej praktycznie na całym ciele – również w najbardziej wrażliwych miejscach. Z tego powodu dużą popularnością cieszy się depilacja laserowa bikini, a także depilacja twarzy (usuwanie wąsika czy włosów na brodzie). Inne popularne miejsca zabiegowe to pachy, łydki, uda, ramiona i przedramiona.

Warto pamiętać, że metoda usuwania niechcianego owłosienia nie jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Panowie również bardzo często korzystają z zabiegów depilacji laserowej, chcąc usunąć owłosienie z brzucha, pleców, torsu, pośladków, a także uszu, karku i okolic intymnych.

Depilacja laserowa Kraków – BEZPŁATNE KONSULTACJE

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej nasi Klienci mają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacjach z kosmetologiem, podczas których oceniamy stan skóry, specyfikę włosa oraz dokładnie opowiadamy, na czym będzie polegał zabieg. Po uzupełnieniu karty zabiegowej i wykluczeniu przeciwwskazań do wykonywania zabiegu depilacji laserowej przeprowadzamy tzw. próbę laserową. Zwiększa  to pewność, iż dobrane parametry będą skuteczne i bezpieczne dla skóry. 

Depilacja laserowa Kraków – Cennik

Depilacja laserowa

Część ciała Cena
wąsik (jako dodatek do innej partii 149zł) 199 zł
baki 249 zł
broda 249 zł
cała twarz 249 zł
szyja 249 zł
pachy 249 zł
klatka piersiowa 249 zł
okolice brodawek sutkowych (jako dodatek do innych partii 149zł) 199 zł
brzuch 249 zł
linia brzucha (jako dodatek do innych partii 149zł) 199 zł
plecy 249 zł
ramiona 249 zł
przedramiona 249 zł
dłonie 249 zł
bikini całościowe 249 zł
bikini częściowe 249 zł
bikini męskie 249 zł
całe nogi 498 zł
uda 249 zł
łydki 249 zł
stopy 249 zł

ELASTYCZNE PAKIETY DOSTOSOWANE DO TWOICH POTRZEB 

Depilacja laserowa – najczęściej zadawane pytania

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze kwestie, o które jesteśmy pytani przez naszych Klientów. Na wszystkie pytania odnośnie zabiegu odpowiadamy również podczas bezpłatnych konsultacji z kosmetologiem.

Czy depilacja laserowa boli?

Odczucia podczas zabiegu depilacji laserowej zależą od indywidualnych predyspozycji. Klienci informują o odczuwaniu lekkiego pieczenia, szczypania lub zasysania skóry. Najnowsza głowica, którą dysponujemy w Gabinecie Gorlicka- Kruk, wyposażona jest w system chłodzenia i zasysania skóry, co znacząco zwiększa komfort podczas zabiegu.  

Dlaczego jeden zabieg depilacji laserowej nie wystarczy, aby całkowicie pozbyć się owłosienia?

Istotną rolę odgrywa cykliczny wzrost włosa. Na cały ten proces składają się 3 fazy: anagen, katagen, telogen. Laser może trwale usunąć tylko te włoski, które podczas zabiegu, znajdują się w fazie wzrostu – anagenu. W związku z tym kluczowe jest zastosowanie odpowiednich odległości pomiędzy zabiegami, których ilość dobierana jest indywidualnie przez kosmetologa biorąc pod uwagę swoistość włosów i fototypu skóry. 

Czy do zabiegu depilacji laserowej należy mieć ogolone włosy? 

Podczas pierwszej konsultacji warto mieć zapuszczone włosy tak, by specjalista mógł na ich podstawie dobrać odpowiednie parametry. Przed docelowym zabiegiem depilacji laserowej należy ogolić maszynką okolicę poddaną zabiegowi, by skóra była gładka. Pomiędzy zabiegami należy pamiętać o tym, by używać wyłącznie maszynki, nie wyrywając włosów przy pomocy pęsety, wosku czy też depilatora. 

Co ma największe znaczenie pod kątem rezultatów depilacji laserowej?

Właściwie na równi można postawić jakość urządzenia i jego obsługę. Najskuteczniejsze urządzenie do depilacji laserowej wykorzystuje technologię diodową. By móc osiągnąć maksymalne możliwe u danej osoby efekty depilacji laserowej, operatorem wysokiej klasy urządzenia musi być wykwalifikowany specjalista. Tylko takie połączenie pozwoli na osiągnięcie spektakularnych efektów z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.