Blizny, rozstępy

Rozstępy występują niemal u każdego z nas. Ich powstaniu sprzyjają nagłe wahania wagi, nadmiar kortyzolu (tzw. hormonu stresu), wytwarzanego przez korę nadnerczy. W efekcie dochodzi do rozdzielenia warstw skóry w skutek jej rozciągnięcia i do powstania czerwonych lub białych podłużnych blizn, ale bez faktycznego uszkodzenia pełnej grubości skóry.

Zmiany te mogą występować w różnych miejscach ciała. Ich lokalizacja zależna jest m.in od płci oraz przyczyny powstawania. U osób otyłych występują na udach, brzuchu i biodrach, zaś u osób z chorobą Cushinga zajmują brzuch, pachy i pośladki.

W ciąży pojawiają się najczęściej na brzuchu, biodrach (tzw. boczkach), piersiach i udach, a rozstępy u nastolatek – na udach i pośladkach, piersiach, łydkach i pod kolanami.

Gabinet Gorlicka – Kruk dysponuje całą gamą zabiegów, które sprawiają, że rozstępy stają się niewidoczne:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej:

Peelingi chemiczne:

  • NOMELAN – nowość na światowym rynku
  • SALIPEEL – skuteczny sposób na odbudowanie naskórka
  • YELLOW PEEL – jeden z najskuteczniejszych peelingów chemicznych

NOWOŚĆ! RFRAX LIFT – RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Specjaliści Gabinetu Gorlicka- Kruk jako najskuteczniejsza metodę usuwania rozstępów rekomendują terapię łączoną. Połączenie różnych rodzajów zabiegu i wykorzystanie ich synergii działania pozwala na uzyskanie zadowalających efektów kuracji niwelującej rozstępy.

Pozostałe wskazania: