Wskazania do zabiegów

Pomożemy rozwiązać Twój problem! W naszej klinice wykonujemy zabiegi, które niwelują różnorodne problemy natury estetycznej i zdrowotnej, takie jak zmarszczki i inne objawy starzenia się skóry, trądzik, nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit, łysienie, nadpotliwość, bruksizm itp. Poniżej znajdziesz listę wskazań – jeśli chcesz pozbyć się któregoś z tych problemów, zapraszamy do naszego gabinetu!

Rozstępy występują niemal u każdego z nas, w różnych miejscach ciała. Ich lokalizacja zależna jest m.in. od płci i przyczyny powstawania. U kobiet w ciąży pojawiają się najczęściej na brzuchu, biodrach (tzw. boczkach), piersiach i udach, podobnie jak u osób otyłych. Z kolei u nastolatek występują na udach i pośladkach, piersiach, łydkach i pod kolanami.

Dowiedz się więcej

Cellulit (lipodystrofia), czyli obrzękowo-włókniste zwyrodnienie tkanki łącznej jest problemem większości kobiet. Statystyki pokazują, że 90 % mieszkanek krajów cywilizowanych ma pomarańczową skórkę. Pojawia się bez względu na wiek, tuszę czy styl życia – mają go kobiety otyłe, bardzo szczupłe, wysportowane, matki i nastoletnie dziewczyny.

Dowiedz się więcej

Łysienie jest przypadłością, która dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, choć u kobiet zdarza się zdecydowanie rzadziej i doprowadza do mniejszych ubytków owłosienia. U kobiet wypadanie włosów zazwyczaj spowodowane jest przyczynami dziedzicznymi nasilonymi pod wpływem czynników hormonalnych, z kolei najczęstszym rodzajem łysienia u mężczyzn jest łysienie androgenowe i decydującą rolę odgrywają tu predyspozycje genetyczne.

Dowiedz się więcej

Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, który nie poddaje się diecie i ćwiczeniom, jest problemem wielu osób i dotyczy różnych rejonów ciała – najczęściej ud, brzucha, bioder, okolic pod pośladkami, na kolanach, ramionach, plecach oraz na podbródku. Na jego gromadzenie się wpływają czynniki genetyczne, hormonalne, siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna i nieprawidłowa dieta.

Dowiedz się więcej

Przebarwienia, czyli plamy ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry, powstają w wyniku nadmiernej produkcji melaniny. Występują w kolorach o różnej intensywności, mogą różnić się też wielkością i kształtem. Niekiedy stanowią duży problem psychologiczny i estetyczny.

Dowiedz się więcej

Rozszerzone naczynka krwionośne mogą mieć przyczynę genetyczną, ale też być pochodnymi różnych czynników zewnętrznych, wynikać ze stresu lub niewłaściwej diety. W efekcie naczynia krwionośne rozszerzają się i są bardziej widoczne, ściany naczyń krwionośnych stają się kruche i podatne na pękanie, a skóra zaczerwieniona, sucha i bardziej wrażliwa.

Dowiedz się więcej

Lekkie odwodnienie skóry nie daje wyraźnych objawów, jednak gdy granica niedoboru wody zostaje przekroczona, pojawia się uczucie napięcia, ściągnięcia i dyskomfortu, a także zwiększona skłonność do podrażnień, pieczenia i nadwrażliwości. Spada elastyczność i sprężystość skóry, zaczynają się pojawiać zmarszczki mimiczne, skóra traci blask i zdrowy koloryt.

Dowiedz się więcej

Trądzik pospolity występuje u ponad 80% osób w wieku 12-24 lat oraz coraz częściej u osób 30-letnich. Miewa wiele przyczyn, m.in. przerost gruczołów łojowych, obecność bakterii, zaburzenia hormonalne, odczyn zapalny, uwarunkowania genetyczne, czynniki psychologiczne i zaburzenia immunologiczne. Nieleczony może mieć przewlekły przebieg i pozostawić trwałe ślady, takie jak przebarwienia i blizny.

Dowiedz się więcej