Akademia Zdrowej Skóry

Kobieta podczas zabiegu

Jakie zabiegi warto wykonać jesienią? Oto wybory naszego eksperta

Jesień to ten czas w roku, gdy warto zadbać o skórę po intensywnym lecie i jeszcze przed siarczystymi mrozami. Peelingi chemiczne, depilacja laserowa, mezoterapia oraz lifting bez skalpela – to zabiegi, na które warto postawić właśnie jesienią.

Depilacja laserowa

Od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad zabiegiem depilacji laserowej? Teraz jest odpowiednia pora, by przeprowadzić zabieg. Dlaczego? Depilacji laserowej nie należy przeprowadzać na świeżo opalonej skórze ani też wystawiać na silne działanie promieni słonecznych. Poza tym, należy pamiętać, że dla pełnej skuteczności zabiegu konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów depilacji, a przez kilka tygodni po zabiegu nie należy wyrywać włosków, które mają zostać usunięte przy kolejnych zabiegach. Dużo łatwiej jest więc wytrwać, gdy sezon na krótkie spódniczki i szorty się kończy.

Kosmetolog depiluje pachy

Laser, którym dysponuje Gabinet Gorlicka-Kruk to najnowszy i najskuteczniejszy na świecie laser diodowy LIGHTSheer® DESIRE. Wiązka emitowana przez laser diodowy jest bezpieczna i przenika tylko 2 mm w głąb skóry, a w związku z tym nie ma wpływu na ogólne funkcjonowanie organizmu. Depilację laserową można przeprowadzić na nieomal całym obszarze ciała: depilując nogi, przedramiona, strefę bikini, wąsik, brodę, plecy, tors czy pośladki. Każdy zabieg laseroterapii w Gabinecie Gorlicka-Kruk poprzedzony jest konsultacją z certyfikowanym specjalistą.

Peelingi chemiczne

Podobnie, jak w przypadku depilacji laserowej, głównym powodem, dla którego peelingi chemiczne najlepiej wykonać jesienią, jest mniejsze promieniowanie słoneczne. Peelingi złuszczają martwe, zrogowaciałe komórki naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładsza, jaśniejsza i wygląda na bardziej wypoczętą.

Jesienią częstym rozwiązaniem, który polecamy naszym Klientom jest  peeling Ferulac Peel. To najnowszej generacji peeling o działaniu anti – aging, wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Zastosowanie tych dwóch zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty. Osobom, które chcą wygładzić zmarszczki, przywrócić skórze młodszy wygląd, polecam peeling chemiczny Yellow Peel, który działa złuszczająco, zapobiega powstaniu przebarwień i usuwa te już istniejące – tłumaczy Justyna Gorlicka-Kruk. – Peelingi, odpowiadające na problem starzenia się skóry to również C-peel, Nomelan czy Glykopeel – dodaje ekspert.

Oczywiście, rodzajów peelingów jest więcej. Specjalista Gabinetu Gorlicka-Kruk, już podczas wstępnej konsultacji, dobierze peeling odpowiedni do problemów i defektów skórnych oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Konsultacja przed zabiegiem uwzględnia przebyte i obecnie istniejące choroby oraz alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej oraz przyjmowane leki.

Sprawdź nowe peelingi w ofercie Gabinetu! 

  • MELASPEEL TRX. Redukcja przebarwień
  • Ferulac VALENCIA PEEL. Zapobieganie skutkom fotostarzenia skóry

Mezoterapia igłowa

Po wakacjach warto również skórę odżywić i zregenerować. Idealnym do tego zabiegiem jest mezoterapia igłowa, która wykorzystując odpowiednio skomponowane preparaty, skutecznie odżywia i regeneruje. Zabieg polega na podawaniu niewielkich dawek odpowiednio dobranego preparatu za pomocą śródskórnych iniekcji. Substancje aktywne (np. koktajle witaminowe) docierają do głębokich warstw skóry i pobudzają je do produkcji kolagenu.

Zabieg cieszy się dużą popularnością, ponieważ gwarantuje szybki efekt – skóra staje się ujędrniona, odświeżona i widocznie gładsza. – Prężnie rozwijająca się kosmetologia medyczna daje nam szansę na młodszy wygląd, ważne jest jednak, by każdy z zabiegów poprzedzać specjalistyczną konsultacją w Gabinecie – zaleca Justyna Gorlicka-Kruk.

HIFU, czyli lifting bez skalpela

HIFU, czyli lifting bez skalpela i modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięków to zabieg, który modeluje twarz i ciało, spłyca zmarszczki, redukuje cellulit, dodaje skórze blasku, poprawia mikrokrążenie i pomaga eliminować obrzęki. I to wszystko w ciągu zaledwie od 15 do 60 minut.

HIFU to idealne rozwiązanie dla osób chcących szybko i skutecznie ujędrnić i odmłodzić swoją skórę, bez ingerencji chirurgicznej czy ostrzykiwania – tłumaczy Justyna Gorlicka-Kruk. – To technologia wykorzystująca zogniskowany impuls ultradźwięków o dużej mocy. Działa głęboko w skórze właściwej lub jeszcze głębiej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powodując powierzchownych poparzeń – dodaje. W trakcie zabiegu, za pomocą głowicy przykładanej do twarzy lub ciała, do tkanek dostarczane są skoncentrowane wiązki ultradźwiękowe o dużej mocy, które wywołują efekt termicznej koagulacji.

Zabieg HIFU

Zabieg HIFU wykonywany przez certyfikowanego specjalistę jest w pełni bezpieczny. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego przetwornika – kartridża, który ma oddziaływać na pożądanej głębokości. W trakcie zabiegu może pojawić się lekka bolesność, ale nie wymaga on okresu rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Rezultat zabiegu widoczny jest od razu, ale z czasem jego efekt nasila się i utrzymuje aż do 18 miesięcy!

Znalazłaś dla siebie zabieg idealny? Zapisz się na konsultację już dziś i zregeneruj swoją skórę po lecie!

Dwa przyciski