Oferta

Valencia peel

Promieniowanie słoneczne wpływa destrukcyjnie na skórę, prowadząc do szybszego pojawiania się takich objawów klinicznych, jak zmarszczki, bruzdy czy przebarwienia. Zabiegiem,redukujacym skutki fotostarzenia jest m.in. zabieg Ferulac Valencia Peel.

W jego  formule  wykorzystano zjawisko synergii 4 kwasów: trójchloroctowego (TCA), ferulowego, salicylowego oraz 3-O-etylo-askorbinowego. To połączenie wykazuje bardzo silne działanie przeciwstarzeniowe, wspomagając  syntezę włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego, co pomaga w utrzymaniu jędrności, elastyczności i odpowiedniego nawilżenia skóry.

W produkcie zastosowano niskostężony, 10% kwas TCA w  połączeniu z 5% kwasem salicylowym, co daje wysoka skutecznośc, przy jednoczesnej redukcji podraznienia. . Kwas salicylowy rozpuszcza blaszki lipidowe pomiędzy korneocytami, otwierając drogę do głębszych warstw naskórka dla TCA i pozostałych składników aktywnych. Kwas ferulowy, może wniknąć bardzo głęboko, dzięki czemu zapewnia jeszcze ochrone antyoksydacyjną, a połączenie go z kwasem 3-O-etylo-askorbinowym podwaja to działanie.  Ponadto kwas ferulowy i witamina C, dodatkowo wspomagane przez alfa-arbutynę, wykazują działanie depigmentujące.

Ferulac Valencia Peel posiada wszystkie niezbędne właściwości, aby walczyć z objawami fotostarzenia, a możliwość zakończenia zabiegu użyciem preparatów z retinolem dodatkowo wzmacnia jego działanie przeciwzmarszczkowe i depigmentujące, czyniąc go skutecznym narzędziem w walce z objawami fotostarzenia.