Valencia peel

Promieniowanie słoneczne wpływa destrukcyjnie na skórę, prowadząc do szybszego pojawiania się takich objawów klinicznych, jak zmarszczki, bruzdy czy przebarwienia. Zabiegiem,redukujacym skutki fotostarzenia jest m.in. zabieg Ferulac Valencia Peel.

W jego  formule  wykorzystano zjawisko synergii 4 kwasów: trójchloroctowego (TCA), ferulowego, salicylowego oraz 3-O-etylo-askorbinowego. To połączenie wykazuje bardzo silne działanie przeciwstarzeniowe, wspomagając  syntezę włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego, co pomaga w utrzymaniu jędrności, elastyczności i odpowiedniego nawilżenia skóry.

W produkcie zastosowano niskostężony, 10% kwas TCA w  połączeniu z 5% kwasem salicylowym, co daje wysoka skutecznośc, przy jednoczesnej redukcji podraznienia. . Kwas salicylowy rozpuszcza blaszki lipidowe pomiędzy korneocytami, otwierając drogę do głębszych warstw naskórka dla TCA i pozostałych składników aktywnych. Kwas ferulowy, może wniknąć bardzo głęboko, dzięki czemu zapewnia jeszcze ochrone antyoksydacyjną, a połączenie go z kwasem 3-O-etylo-askorbinowym podwaja to działanie.  Ponadto kwas ferulowy i witamina C, dodatkowo wspomagane przez alfa-arbutynę, wykazują działanie depigmentujące.

Ferulac Valencia Peel posiada wszystkie niezbędne właściwości, aby walczyć z objawami fotostarzenia, a możliwość zakończenia zabiegu użyciem preparatów z retinolem dodatkowo wzmacnia jego działanie przeciwzmarszczkowe i depigmentujące, czyniąc go skutecznym narzędziem w walce z objawami fotostarzenia.