Akademia Zdrowej Skóry

Kosmetolog wykonuje zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, dlatego zabiegi z jego wykorzystaniem są najczęściej wykonywanymi usługami w gabinetach kosmetologii estetycznej. Chcesz wiedzieć, jak wyglądają zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego, czy są bolesne i jakich efektów się po nich spodziewać? Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów przed zabiegiem wypełniania zmarszczek!

Kwas hialuronowy to organiczny związek należący do polisacharydów, czyli cukrów złożonych. Jest węglowodanem, który naturalnie występuje w naszym ciele. Jest niezbędnym składnikiem skóry, gwarantuje jej odpowiednie nawilżenie oraz utrzymanie jędrności. Z czasem jego ilość zanika, ale dzięki rozwojowi zaawansowanej kosmetologii możemy różnymi sposobami uzupełniać niedobory kwasu hialuronowego. Substancja ta wykorzystywana jest głównie w zabiegach mających na celu niewelowanie zmarszczek, bruzd, uzupełniania ubytków tkanki związanych z wiekiem. Usieciowany kwas hialuronowy stosuje się także w zabiegach korygujących kształt ust. Zabiegi te, przeprowadzone w sterylnych warunkach są bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm.

Zabieg wypełniania zmarszczek

Kwas hialuronowy wpływa na produkcję kolagenu (włókna białkowego odpowiadającego za sprężystość i elastyczność skóry), a zabiegi z jego wykorzystaniem modelują twarz, nawilżają skórę, umożliwiają zlikwidowanie bądź spłycenie zmarszczek. Poprawiają też gęstość skóry, przywracając jej wcześniejszą jędrność i sprężystość. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego sprawdzają się nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie i dłoniach. Dzięki nim możemy powiększyć również usta, zredukować rozstępy i blizny.

Jak więc w praktyce wyglądają zabiegi z wykorzystaniem kwasu? Jakich efektów można się po nich spodziewać?

Jak przebiega ostrzykiwanie kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy wprowadzany jest przez specjalistę przy pomocy mikroiniekcji, czyli ostrzykiwania. W celu poprawy komfortu – zabieg może zostać  poprzedzony miejscowym znieczuleniem najczęściej w formie maści.. Rodzaj i gęstość kwasu zostaje ustalona i dostosowana do wskazań podczas wywiadu  przed zabiegiem, po kwalifikacji do zabiegu. Preparat dobierany jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Klienta, a także obszaru twarzy lub ciała, który ma zostać poddany zabiegowi.

Jaki jest czas rekonwalescencji i czy po zabiegu będę mogła od razu wrócić do codziennych zajęć?

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia, zaczerwienienie, delikatny obrzęk i lekki ból w miejscu podania preparatu – dolegliwości te są krótkotrwałe. W dniu zabiegu nie wolno nakładać makijażu. Na drugi dzień po zabiegu można wykonać delikatny  makijaż. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennej aktywności, uważając przy tym na uprawianie intensywnych sportów. W Gabinecie Gorlicka- Kruk specjaliści dużą wagę przywiązują do naturalnych efektów, pozbawionych „sztuczności”z zachowaniem naturalnych rysów twarzy.

Istnieje kilka podstawowych zaleceń, do których Klienci po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego powinni się zastosować w celu zminimalizowania ryzyka powikłań:

  • nie należy poddawać się ekspozycji na promieniowanie słoneczne przez min. 48 godzin po zabiegu;
  • przez kilka godzin po zabiegu zaleca się ograniczenie gwałtownej mimiki twarzy;
  • bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się samodzielnego masowania oraz dotykania miejsc iniekcji;
  • należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez około 5 dni po zabiegu;
  • należy unikać korzystania z sauny, solarium przez okres ok. 2 tygodni po zabiegu.

Czy zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardziej skuteczny niż stosowanie kremów zawierających kwas hialuronowy?

Zdecydowanie tak. Zabieg z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego w postaci tzw. wypełniacza przynosi natychmiastowe rezultaty. Działamy bowiem bezpośrednio w miejscach, w których chcemy uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego. W Gabinecie Gorlicka- Kruk wykorzystujemy także nieusieciowany kwas hialuronowy mający na celu poprawę kondycji skóry i jej nawilżenia. Kremy, które zawierają tą substancję działają powierzchownie i krótkotrwale. Warto je jednak wdrożyć w pielęgnacji domowej, jeśli poleci nam to kosmetolog podczas konsultacji. Są one bowiem istotnym elementem wzmacniającym barierę lipidową naskórka, dzięki której zmniejszamy odparowywanie wody z głębszych warstw.

Czy po roku od zabiegu moja skóra będzie wyglądać gorzej, jeśli zabiegu nie powtórzę?

Mimo, że zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym zaleca się powtarzać 1 – 2 razy do roku, żeby utrzymać efekt, nic złego nie stanie się ze skórą jeśli nie będziemy kontynuować kuracji. W najgorszym przypadku skóra może wrócić do wyglądu sprzed zabiegu, ale w większości przypadków zostaje ładniejsza, bardziej nawilżona, a zmarszczki mniej widoczne.

Jesteś zainteresowana zabiegiem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym? Zastanawiasz się jak skutecznie poprawić kondycję Twojej skóry? Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Gabinetu Gorlicka-Kruk.

Dwa przyciski